تأثیر داروها روی تأخیر در روند درمان ارتودنسی

استفاده از داروها و مکمل های غذایی، شامل مواد معدنی و ویتامین ها، می تواند به صورت مستقیم یا غیرمستقیم روی حرکت دندان ها در درمان های ارتودنسی تأثیر بگذارد.

برداشتن یا دیباندینگ براکت های ارتودنسی

برداشتن یا دیباندینگ براکت های ارتودنسی چگونه انجام میشود؟ آیا برداشتن براکت ارتودنسی یک روند بدون درد است؟ بعد از دیباندینگ ریتینر روی دندان ها قرار میگیرد

پلاک دندان چیست، چگونه تشکیل می شود؟

چه عواملی باعث ایجاد پلاک روی دندان ها می شود و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟چگونه پلاک را از روی دندان ها پاک می کنید؟فرق بین پلاک دندان و تارتار چیست؟

بریس های طلا

بریس های طلا شباهت بسیار زیادی به بریس های نقره ای استاندارد دارند، که از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند، غیر از اینکه پوشش طلا روی آنها کشیده شده است.

پر کردن دندان

پر کردن دندان چیست؟ پرکننده های دندانی از چه موادی ساخته شده اند؟ پر کردن موقت چیست و چرا من به آن نیاز دارم؟ چرا اطراف دندان پر شده ام درد احساس می کنم؟

آیا ارتودنسی می تواند به دندان های نهفته کمک کند؟

ارتودنسی چگونه به دندان های نهفته کمک می کند؟ درمان ارتودنسی می تواند طیف وسیعی از مشکلات دندانی و سلامتی، از جمله نهفتگی دندان را برطرف کند.

مشکلات احتمالی روکش های دندان

روکش دندانی که به خوبی روی دندان قرار نگرفته باشد می تواند منجر به بروز درد، حساسیت و عوارض دیگر در ادامه شود.مشکلات روکش دندانی را با هم بررسی میکنیم

چه اتفاقی می افتد اگر خونریزی لثه خود را درمان نکنید؟

علل خونریزی لثه چیست؟ چرا باید خونریزی لثه درمان شود؟ چه ارتباطی بین خونریزی لثه و بیماری های متعدد وجود دارد؟ با ما در این مقاله همراه باشید…

چرا دندان های من به سرما و گرما حساس هستند؟

حساسیت دندان ها به دما معمولاً زمانی اتفاق می افتد که سلول ها داخل لایه های عاج دندان ها یا عصب دندان، بوسیله نوشیدنی گرم یا سرد تحریک می شوند.

آنچه باید در مورد ترس از دندانپزشکی بدانید

اضطراب دندانپزشکی معمولاً برای توصیف احساس ناراحتی، ترس یا استرس قبل یا در حین یک ویزیت دندانپزشکی استفاده می شود. ترس از دندانپزشکی چگونه کنترل میشود؟