کشیدن دندان در طول درمان ارتودنسی: آری یا خیر؟

پرسشی که بسیاری از والدین در گام اول درمان ارتودنسی کودک خود از ارتودنتیست می پرسند این است که “آیا کشیدن دندان بخشی از درمان ارتودنسی کودکم خواهد بود؟” این پرسش مهم است، اما هرگز یک پاسخ واحد برای آن وجود نخواهد داشت.

براکسیسم یا دندان قروچه

براکسیسم Bruxism یا دندان قروچه عبارت است از ساییدن دندان ها روی یکدیگر در زمان هایی غیر از جویدن غذا. با محکم حرکت کردن فک ها روی یکدیگر از طرفین یا از جلو و عقب، دندان ها با فشار روی یکدیگر ساییده می شوند.

عوارض و مشکلات احتمالی درمان ارتودنسی

اگر روشهای درمان ارتودنسی بر اساس اصول انجام نشوند علاوه بر به جا ماندن علت اصلی کج بودن دندان ها، ممکن است حتی خطراتی نیز دندان ها را تهدید کنند.از جمله: آسیب به ریشه و مینای دندان و نیز بازگشت دندان ها به جای نخست

درمان ارتودنسی در طول دوران بارداری

امروزه به دنبال افزایش آگاهی افراد جامعه، بسیاری از افراد بزرگسال در پی درمان ارتودنسی هستند. در بین افراد بزرگسالی که به ارتودنتیست ها مراجعه می کنند، تعداد زیادی از آنها زنان بارداری هستند که در دوران بارداری تصمیم گرفته اند تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرند یا زنانی که در طول درمان ارتودنسی باردار شده […]

قالب گیری در ارتودنسی

قالب دندانی چیست؟ قالب ارتودنسی با استفاده از یک تری گرفته می شود که روی دندان ها قرار می گیرد. سپس تری با استفاده از ماده مخصوصی پر می شود. شاید پر استفاده ترین ماده ای که برای این کار استفاده می شود نمک اسید آلژینیک (یا به اختصار آلژینات) باشد.

دندان عقل و درمان ارتودنسی

چگونه ممکن است دندان عقل روی صاف بودن دیگر دندان ها تأثیرگذار باشد؟ آیا باید نگران بیرون آمدن دندان های عقل و جابجایی دیگر دندان ها بود؟ آیا کشیدن دندان های عقل ضروری است و چه زمانی باید این کار انجام شود؟

آماده کردن کودک برای شروع درمان ارتودنسی

اگر قرار است کودک شما تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرد سؤالات بسیاری به ذهن او خواهند رسید که از شما خواهد پرسید. اینکه بریس چه شکلی است؟ آیا درد خواهد داشت؟ آیا با وجود براکت ها روی دندان ها، باز هم می توانم غذاهای مورد علاقه ام را بخورم؟ واکنش دوستانم چه خواهد بود؟

مقایسه براکت لینگوال و اینویزیلاین

کدام یک بهتر است؟ اینویزیلاین یا براکت های لینگوال؟با پیشرفت هایی که در سال های اخیر در زمینه دانش ارتودنسی بوجود آمده است، افراد بزرگسال بیشتری در پی درمان مشکلات دندان های خود هستند که از کودکی با آنها همراه بوده است.

خشکی دهان در طول درمان ارتودنسی

در صورتی که روی دندان های خود براکت ارتودنسی دارید ممکن است شاهد برخی عوارض جانبی از قبیل خشکی دهان، احساس پنبه ای درون دهان باشید. راهکارهایی هستند که می توانند به شما اجازه دهند تا زمانی که براکت ها از روی دندان ها برداشته شوند در دهان احساس راحتی داشته باشید.

اهمیت ویزیت ماهیانه در حین درمان ارتودنسی

اما زمانی که یک بیمار تصمیم می گیرد برای صاف کردن دندان های خود از براکت ها استفاده کند، مسئولیت بزرگی را به عهده گرفته است. به این معنا که، بسته به شرایط خود بیمار، ممکن است مجبور باشد ۱۸ تا ۲۴ ماه از براکت ها استفاده کند