نکاتی برای صرف غذا با الاینرهای شفاف ارتودنسی

بسته به نوع درمان شما، مجموعه جدیدی از الاینرهای مختلف به شما داده می شوند که هر دو هفته یا بیشتر یکبار تعویض می شوند. هر الاینر کمی متفاوت است تا حرکت دندان ها را هدایت کند. شما می توانید لبخندی که همیشه می خواسته اید را بدون تغییر سبک زندگی، تغییر منو، یا ناراحتی بدست آورید، اما این پرسش همچنان پابرجاست، “آیا می توانید با الاینرهای شفاف غذا بخورید؟”

الاینر شفاف ارتودنسی برای کودکان

یکی از چالش های ابزار های ارتودنسی مانند بریس ها این است که استفاده محتاطانه از آنها همیشه آسان نیست. الاینرهای شفاف این چالش را حل می کنند. الاینرهای شفاف فرزند شما جایگزین مؤثری برای بریس های فلزی سنتی او می شوند. الاینرها روی دندان های او محکم می شوند و با گذشت زمان دندان های او را به تدریج در موقعیت صحیح قرار می دهند. در ارتودنسی الاینرهای شفاف به صورت سفارشی برای کودکان ارائه می شوند تا دندان های آنها را در جای خود قرار دهند و لبخند سالم تری داشته باشند.

اسکن سه بعدی برای الاینرهای نامرئی ارتودنسی چیست؟

اسکن سه بعدی دندان چیست و چرا برای بیمارانی که از الاینرهای نامرئی ارتودنسی استفاده می کنند مفید است؟ ما در این مقاله این فناوری را توضیح می دهیم، اینکه چرا از آن استفاده می شود و از این فرآیند چه انتظاری می توانید داشته باشید.

چرا بریس ها باعث ایجاد لکه روی دندان ها می شوند؟

بریس ها روشی متداول برای صاف کردن دندان های نامرتب هستند. متأسفانه، گاهی اوقات برداشتن بریس ها از روی دندان ها می تواند چیزی بیشتر از دندان های صاف شده را نشان دهد. ممکن است متوجه شوید که تغییر رنگ نیز وجود دارد و بریس باعث ایجاد لکه دندان شده است. هنگام استفاده از بریس ها، تمیز کردن کامل پلاک از روی دندان ها دشوارتر است. پلاک یک لایه چسبناک است که پس از خوردن یا آشامیدن روی دندان ها ایجاد می شود. ایجاد پلاک در پشت سیم بریس ها و اطراف براکت ها که به دندان ها می چسبند، شایع است.

آیا کودکان می توانند از الاینر شفاف ارتودنسی استفاده کنند؟

بسیاری از والدین همچنین در حال فکر کردن به این موضوع هستند که آیا الاینرهای شفاف می توانند گزینه آسان تری برای فرزندان کوچک تر آنها نیز باشند. اما آیا الاینرهای شفاف گزینه خوبی برای نوجوانان و کودکان هستند؟

مزایای الاینرهای شفاف ارتودنسی نامرئی در مقایسه با بریس های سنتی

بسیاری از بیماران (یا والدین آنها) از ما پرسیده اند که الاینر شفاف ارتودنسی نامرئی یا بریس های سنتی، کدام یک برای آنها بهتر است. این واقعاً یک تصمیم شخصی است، بنابراین فکر کردیم اطلاعاتی را ارائه کنیم تا در صورت نیاز به زمان برای بررسی گزینه های خود، به شما کمک کنیم. مهم است […]

الاینر شفاف ارتودنسی نامرئی چگونه ساخته می شود؟

بسیاری از افراد زمانی که متوجه می شوند الاینرهای شفاف به صورت سه بعدی چاپ می شوند شگفت زده می شوند. اما فرآیند ساخت الاینرهای شفاف شامل چاپ سه بعدی است. فلوچارت زیر چهار مرحله کلی درگیر در فرآیند ساخت الاینرهای شفاف ارتودنسی را نشان می دهد. همه الاینرهای شفاف با استفاده از نسخه ای از این چهار مرحله اساسی ساخته می شوند. با این حال، فناوری ها و روش های مختلفی وجود دارند که می توان در هر مرحله از آنها استفاده کرد که بر کیفیت و دقت محصول نهایی الاینر تأثیر می گذارند. در این مقاله، ما هر مرحله را با کمی جزئیات بیشتر بررسی خواهیم کرد.

آیا با دندان مصنوعی می توان ارتودنسی نامرئی استفاده کرد؟

ارتودنسی نامرئی با استفاده نوآورانه از تری های الاینر شفاف متحرک برای صاف کردن دندان ها، انقلابی در درمان ارتودنسی ایجاد کرده است. اما اگر از قبل دندان های مصنوعی مانند ایمپلنت های دندانی، روکش ها، بریج ها یا پروتزهای دندانی دارید، ممکن است از خود بپرسید که آیا هنوز هم ارتودنسی نامرئی گزینه ای برای شماست یا خیر.

آیا می توان الاینر شفاف را تنها برای دندان های جلو دریافت کرد؟

محبوبیت الاینر شفاف در میان افراد بزرگسالی که به دنبال صاف کردن محتاطانه دندان های خود بدون بریس های فلزی معمولی هستند، افزایش یافته است. الاینرهای پلاستیکی شفاف و متحرک در هنگام استفاده عملاً نامرئی هستند و از سری های متوالی استفاده می کنند تا در طول زمان به تدریج دندان ها را به موقعیت های دلخواه جابجا کنند.

امکان استفاده از بریس حتی اگر دندان ها چندان کج نباشند

اگر به دریافت بریس ها(براکت ها) فکر می کنید، ممکن است فکر کنید که آیا حتی شما نیز به آنها نیاز دارید یا خیر. شاید دندان های شما آنقدر کج نباشند، اما هنوز نسبت به آنها حساس هستید و می خواهید لبخند خود را بهبود ببخشید. خبر خوب این است که بریس ها فقط برای دندان های به شدت کج نیستند. در واقع، بسیاری از افراد برای مشکلات خفیف تا متوسط ​​دندان های خود بریس ها را دریافت می کنند.